Wypowiedzi poranka. Kamiński: Wyjazd do Chin to hipokryzja. Gliński: Przyspieszone wybory nie byłyby złym rozwiązaniem

Prof. Gliński w TVN24: Obecny rząd nie daje sobie rady z kryzysem i sytuacją w kraju. Przyspieszone wybory nie byłyby więc złym rozwiązaniem.

O Tusku: Będzie mocno walczył o swoją pozycję, spodziewam się jakiejś kontrofensywy.

O Komorowskim: Prezydentura Bronisława Komorowskiego nie jest taka, jakiej oczekują Polacy. Wyraźnie opowiada się też po jednej stronie sceny politycznej. Współodpowiada też za to, że Polska jest nieprzygotowana na obecny kryzys.

Mariusz Kamiński w „Gościu Poranka” TVP Info: Mamy już kandydata do wyborów uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu. To były parlamentarzysta, znany lokalny polityk. Trwają ostatnie rozmowy.

O wyjeździe delegacji sejmowej do Chin: Wyjazd delegacji Sejmu do Chin to hipokryzja. Marszałek Kopacz nie załatwi żadnych spraw gospodarczych. Dwóch posłów PiS, którzy mieli lecieć nie konsultowali tego z kierownictwem. Dostali zakaz.

O ministrze Sienkiewiczu i reformie służb specjalnych: Bartłomiej Sienkiewicz zarządza policją w teatralny sposób. To nie buduje powagi. Zapowiedziana reforma służb budzi najwyższe wątpliwości. Jest chaotyczna i niejasna. Dawno zapowiadana, a Sejm pozna projekty dopiero w grudniu.

O przyspieszonych wyborach: PiS jest przygotowany na każdy wariant, choć żeby rządzić samodzielnie potrzebujemy jeszcze czasu.W obliczu kruszącej się większości w Sejmie i ew. wypchnięcia grupy Gowina wcześniejsze wybory mogą przestać być wariantem teoretycznym. Z PO może wypączkować nowe ugrupowanie.

O referendum w Warszawie: Podchodzimy z życzliwością do pomysłu referendum w Warszawie. Osobiście podpisałbym się pod wnioskiem. Hanna Gronkiewicz-Waltz rządzi w sposób arogancki. Dobrze, że obywatele się budzą

Prof. Czapiński w Polityce przy kawie TVP1: Jest kryzys wewnątrz PO, kryzys finansowy, ale nie ma kryzysu społecznego. (…) W Polsce nie ma zapalnej sytuacji. Polacy nie widzą kryzysu w swoich portfelach. Problemem Tuska jest to ze stworzył zbyt panoramiczne ugrupowanie.

Prof. Zybertowicz w Polityce przy kawie TVP1: Tusk tak zdemoralizował swoja partie, ze nie ma już rezerw ludzkich po które mógłby sięgnąć.

Piotr Woźniak w Sygnałach Dnia PR1 o gazie łupkowym: Mamy kilka prognoz. Dla mnie wiążąca jest prognoza Państwowego Instytutu Geologicznego. Prognoza się świetnie sprawdza. Spodziewamy się dużych odkryć. Nie przejmowałbym się głosami, które mówią, że inwestorzy się wycofują. Te koncesje z których zrezygnował Exxon i Talisman zostały natychmiast zagospodarowane przez następnych.

Adam Hofman w Radiu ZET: o składzie rządu wg. „Wprost”: Baju-baju, będziesz w raju. Ten niedźwiedź biega jeszcze w lesie, dzielenie na nim skóry byłoby pychą.

O Oburzonych: Jarosław Kaczyński przestrzega przed prostymi receptami. Jest jeden problem – trzeba pamiętać, co było najpierw. Był błąd Oburzonych, który w Rybniku poparł nieznanego kandydata, próbując odebrać Bolesławowi Piesze elektorat, by wygrała Platforma. To był poważny błąd.

Ewa Malinowska-Grupińska w RMF FM o sytuacji w Wilanowie: Zakupiła cztery bilety za 20 złotych, czyli wydała 80 złotych. To pomyślmy, że tak przeciętna rodzina właśnie idzie do parku w Wilanowie, mąż, żona, dwójka dzieci, osiemdziesiąt złotych. (…) Pani prezydent jest gospodynią miasta stołecznego Warszawy. Park w Wilanowie nie podlega miastu, tylko podlega ministerstwu. I kolejka 20 osób niezbyt zadowolonych…i wie pan uczciwie mówiąc też byłabym niezadowolona.

Leszek Miller w Salonie politycznym Trójki: Kardynał Dziwisz mówi, że Sejm powinien stanowić prawa, które wynikają prosto z Ewangelii lub innych oświadczeń Episkopatu. Zwrócę się do prezydenta o jego stanowisko w tej sprawie, bo według mnie prezydent nie może traktować obojętnie domagania się prymatu religii nad prawem stanowionym przez instytucje demokratycznego państwa

fot. TVN24

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Czaputowicz, Bielan, Marczuk, Matyja, Zandberg, Rabiej, Kowal, Dudek i Rosati

17:00 Paweł Rabiej – TOK FM Wywiad polityczny 17:45 Antoni Dudek – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Rafał Matyja – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Bartosz Marczuk – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adrian Zandberg, Paweł Piskorski, Paweł Kowal, Paweł Śpiewak – TVN24 FpF 19:57 Jacek Czaputowicz – TVP INFO Czytaj więcej →

STAN GRY: Mastalerek o drugim expose, Fijołek o bliskim kompromisie z KE i scenariuszu wejścia PiS do EPP, GPC: Ruszyły prace nad ochroną zwierząt

— MASTALEREK O ZMARNOWANEJ SZANSIE NA 2 EXPOSE I SPROWADZENIE OPOZYCJI DO DEFENSYWY, KORNEL MORAWIECKI O TYM, ŻE PREMIER NIE MOŻE MÓWIĆ JAK EKSPERT – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/03/22/ — 300POLITYKA W TOP 3 MEDIÓW OBSERWOWANYCH NA TWITTERZE PRZEZ POSŁÓW I SENATORÓW – w RZ MICHAŁ KOLANKO RELACJONUJE RAPORT: “Hill+Knowlton Strategies sprawdziło Czytaj więcej →