Tomasz Nałęcz w „Gościu Poranka” TVP Info o liście Gowina: List J.Gowina obraża członków PO i zmniejsza o kilka procent szanse na przyzwoity wynik Gowina w wyborach. J.Gowin nie jest groźnym przeciwnikiem dla PDT. Tusk to król zwierząt, Gowin – mały króliczek skubiący trawkę. List Gowina przeczytałem ze zdumieniem, później roześmiałem się w głos. To elementarny brak umiejętności – próbuje zyskać miłość smagając po oczach. Do niedawna był ministrem – jest więc też pytanie o wiarygodność.

O prorodzinnej ofensywie prezydenta: Inicjatywa prorodzinna PBK nie wiąże się z krytyką rządu. Trzeba ją traktować raczej jako wsparcie. To propozycja do debaty, może być uzupełnione o postulaty partii. To nie projekt autorski prezydenta, ale przez niego akceptowany.

O Platformie Oburzonych: Prezydent już raz zaprosił na spotkanie szefa Solidarności, ale ten nie skorzystał. Prezydent jest jednak nadal otwarty na rozmowy z Piotrem Dudą.

Bogusław Sonik w TVP1 o liście Gowina: Niech Gowin kandyduje albo powie, że ma własny pomysł na życie polityczne i iść własną drogą. Gowin użył ostrego języka, przekraczającego wewnętrzny język w partii.

Andrzej Biernat w TVN24 o Gowinie: Gdybym był szefem partii, złożyłbym wniosek do sądu koleżeńskiego o usunięcie go z partii. Jest bardzo nielojalny. [To zachowanie to] albo szaleństwo, czyli chłopak albo odjechał zupełnie i nie wie na czym polega polityka, ambicje go przeżarły, żeby zrozumieć to, że on popełnia błędy; a drugie to w kategoriach śmieszności, że jest to zachowanie chłopczyka, któremu zabrano w piaskownicy zabawkę i obrażony z płaczem wychodzi na bok, i skarży na innych

Marek Sawicki w Sygnałach Dnia PR1 o potencjalnych kandydatach na ministra rolnictwa w razie rekonstrukcji rządu: Jest Piotr Walkowski, Mirosław Maliszewski i Henryk Smolarz, trzech znacznie młodszych polityków.

fot. tvn24.pl