Dyskusja o konwencji PiS i zapowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego propozycjach – w tym przede wzystkim waloryzacji 500+ – zdominuje najbliższe dni w polityce, zwłaszcza że jak zapowiedział premier, już we wtorek zajmie się nimi rząd.

Donald Tusk powróci na prekampanijną trasę – w poniedziałek ma otwarte spotkanie w Krakowie z udziałem Rafała Trzaskowskiego. W trasę po kraju ruszą znów także politycy Lewicy. ponadto w poniedziałek do Polski dotrą pierwsze wyrzutnie HIMARS.

*****

Morawiecki o 800+. W poniedziałek w Otwocku premier Mateusz Morawiecki spotka się z rodzinami z okazji Dnia Rodziny, co – jak słyszymy od współpracowników szefa rządu – ma być okazją do powiedzenia kilka słów na temat programu Rodzina 800+.

Dostawa HIMARS-ów. – Jutro [w poniedziałek] pierwsze wyrzutnie HIMARS będą w Polsce – zapowiedział wicepremier Mariusz Błaszczak w trakcie konwencji programowej PiS.

Tusk i Trzaskowski w Krakowie. W poniedziałek w Krakowie odbędzie się otwarte spotkanie z liderem PO Donaldem Tuskiem oraz prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Wraz z liderami opozycji, do Małopolski udadzą się politycy KO, by spotykać się z wyborcami na terenie całego województwa.

Hołownia z Kosiniakiem. W poniedziałek w Warszawie odbędzie się wspólna konferencja prasowa przewodniczącego Polski 2050 Szymona Hołowni i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Duda na obchodach święta Straży Granicznej. W poniedziałek w Krakowie prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w Centralnych Obchodach Święta Straży Granicznej. W czasie uroczystości prezydent wręczy awanse generalskie oraz odznaczenia państwowe funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Rząd o propozycjach z konwencji PiS. – Programowy UL to konkretny przepis na bezpieczną i szczęśliwą przyszłość Polski! Już na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów zajmiemy się propozycjami ogłoszonymi na konwencji PiS – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Lewica w trasie. W najbliższym tygodniu Lewica będzie kontynuować objazd po Polsce w ramach trasy “Bezpieczna rodzina”. Tym razem odwiedzi kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Spotkania otwarte odbędą się m.in. w Bydgoszczy w czwartek i w Olsztynie w piątek. Polityczki i politycy Lewicy będą się też tradycyjnie spotykać z mieszkańcami miast powiatowych na lokalnych rynkach i targowiskach.

Fot. PiS/Twitter