Morawiecki w Heidelbergu. Dla premiera Morawieckiego ten tydzień to przede wszystkim wizyta w Heidelbergu, gdzie w murach najważniejszego niemieckiego uniwersytetu przedstawi polski pogląd na obecną sytuację w Europie i na świecie. Sam tytuł wystąpienia – “Europe at a historic turning point. Europa w historycznym punkcie zwrotnym” – mówi o punkcie zwrotnym w dziejach Europy.

Tematem poniedziałkowego wystąpienia będzie Europa w historycznym punkcie zwrotnym. Premier poruszy także kwestię znaczenia europejskich wartości wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Szef polskiego rządu wygłosi wykład w murach Uniwersytetu Ruprechta i Karola w Heidelbergu. To najstarsza uczelnia w Niemczech i jedna z najbardziej renomowanych w Europie. Na 160 kierunkach uczy się 30 tysięcy studentów, z których co piąty jest obcokrajowcem.

Tusk dalej na Śląsku. Przewodniczący PO Donald Tusk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość będzie kontynuował wizytę w województwie śląskim – jak zapowiedział, w tym województwie ma być w sumie 10 dni. Na poniedziałek zaplanowano spotkanie z kobietami w Pszczynie.

Hołownia o zarządzaniu wodami. W środę, w Międzynarodowy Dzień Wody, lider Polski 2050 organizuje konferencję dot. zmian w zarządzaniu wodami – Szymon Hołownia przedstawi 5 postulatów swojego ugrupowania. Dzień później, w czwartek, spotka się z mieszkańcami Piły. Z kolei w sobotę odbędzie się Okrągły Stół na temat wody z udziałem m.in. Róży Thun, Michała Kobosko, Katarzyny Karpy-Świderek oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski.

Szczyt UE. W czwartek i w Brukseli premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rady Europejskiej.

Fot. Krystian Maj/KPRM