Po ubiegłotygodniowym, intensywnym politycznie tygodniu, nadchodzący szykuje się nieco spokojniej – choć politycy największych partii, w ramach tzw. prekampanii, będą kontynuować objazd po kraju. Ponadto rząd zajmie się tzw. projektem ustawy mieszkaniowej, a Polskę odwiedzi prezydent Czech.

*****

Rząd o ustawach mieszkaniowych. Jak słyszymy, na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się tzw. projektem ustawy mieszkaniowej, firmowanym przez ministra Waldemara Budę.

Kosiniak w trasie. Władysław Kosiniak-Kamysz będzie kontynuować swój objazd po Polsce w ramach trasy programowej “Uczciwa Polska”. W środę prezes PSL spotka się z mieszkańcami Gliwic.

Lewica też w trasie. W czwartek polityczki i politycy Lewicy odbędą szereg spotkań w województwie świętokrzyskim. Główne spotkanie otwarte odbędzie się w Kielcach, gdzie o programie Lewicy będzie mówił współprzewodniczący Włodzimierz Czarzasty. Następnego dnia, w piątek Lewica zawita do województwa łódzkiego. Na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Piotrkowa spotka się współprzewodniczący Robert Biedroń.

Wizyta prezydenta Czech. W czwartek i piątek oficjalną wizytę w Polce złoży prezydent Czech Petr Pavel wraz z małżonką. Harmonogram wizyty nie został jeszcze opublikowany, ale wiadomo, że w planie są spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

PiS w trasie. W nadchodzącym tygodniu swoją prekampanijną trasę pod hasłem “Przyszłość to Polska” będą kontynuować także politycy PiS – na czele z premierem Mateuszem Morawieckim oraz Beatą Szydło.

KO również w trasie. Także w najbliższych dniach politycy Koalicji Obywatelskiej mają pojawić się w województwie śląskim, co w ubiegłym tygodniu zapowiadał przewodniczący PO Donald Tusk. Kilkanaście dni temu lokalne media podawały, że politycy największej partii opozycyjnej mieliby pojawić się na Śląsku w piątek, sobotę i niedzielę.

Fot. PiS