PiS startuje z oficjalnym kontem w serwisie TikTok. 300POLITYKA widziała pierwszy post. – Alternatywa, którą wam się próbuje wtłoczyć w głowy, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przypomnijcie sobie jak byliście traktowani, kiedy wasi rówieśnicy byli zmuszani, żeby wyjeżdżać na zmywak do Londynu – mówi szef kampanii PiS, europoseł Tomasz Poręba w tiktokowym klipie. – Warto do nich dotrzeć, a nie uznawać za straconych – mówi 300POLITYCE sztabowiec PiS.

PiS wielokrotnie, w kampaniach po 2015 r. wyprzedzał konkurencję w internecie sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania. 300POLITYKA po wyborach prezydenckich pisała o geotargetowaniu przekazu kampanii Andrzeja Dudy na poziom lokalny. Tik tok ma być kolejnym krokiem mającym PiS odzyskać przewagę w sieci.

Kanał komunikacji popularny w segmencie najmłodszych użytkowników nie jest jeszcze bardzo upowszechniony wśród polityków. Według analityki chińskiego serwisu zdecydowanym liderem wśród polityków jest dotąd Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji. Polityk prawie codziennie dodaje treści związane z podatkami i krytyką obecnego rządu – nawet z raperami (Edzio Rapuje). Co ciekawe, na drugim miejscu wśród polityków jest Korwin-Mikke, a np. Donald Tusk ustępuje swoim partyjnym koleżankom i kolegom, takim jak Klaudia Jachira i Radosław Sikorski.

– PiS jako pierwsza partia w Polsce podeszła do TikToka systemowo. Komunikacja będzie intensywna, dostosowana do realiów platformy, z przekazem sformatowanym pod konkretnych odbiorców – mówi nam jeden ze sztabowców PiS, odpowiedzialny za komunikację w sieci.

– Pierwsze video na platformie to TikTok szefa sztabu Tomasza Poręby – profesjonalnie wykonane, z tiktokowym montażem, ma trafiać do młodszych wyborców – dodaje sztabowiec.

W klipie Poręba mów, że zdaje sobie sprawę z tego, że media społecznościowe są zalane radykalny, antypisowskim przekazem. – Wiecie dlaczego wygrywamy? Dlatego, że dotrzymujemy słowa – mówi Poręba: Od 500+ po 300+, zerową stawkę PiT dla młodych – mówi szef kampanii PiS.

– Alternatywa, którą wam się próbuje wtłoczyć w głowy a nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przypomnijcie sobie jak byliście traktowani, kiedy wasi rówieśnicy byli zmuszani, żeby wyjeżdżać na zmywak do Londynu – mówi Poręba w tiktokowym klipie.

– Tok tok to nie tylko nastoletni widz. Ta platforma to również setki tysięcy 20-latków, którzy chcą oglądać zróżnicowane treści. Warto do nich dotrzeć, a nie uznawać za straconych – mówi 300POLITYCE sztabowiec PiS.

 

@pis_org PiS wchodzi na Tik Toka – będziemy tu opowiadać Wam o tym jaką Polskę budujemy! #tomaszporęba #prawoisprawiedliwosc #PiS #dlaciebie ♬ original sound – Prawo i Sprawiedliwość