Nadchodzący tydzień w polityce to wizyty premiera Morawiecki w Szwecji – gdzie spotka się z premierem tego kraju – oraz prezydenta Dudy w Brukseli, gdzie spotka się z sekretarzem generalnym NATO.

Senackie komisje zajmą się zaproponowanymi przez PiS zmianami w Kodeksie wyborczym, Lewica przedstawi program “Mieszkanie dla młodych”, ponadto w tygodniu prace rozpoczną zespoły eksperckie Polski 2050 i PSL-Koalicji Polskiej.

*****

Morawiecki w Szwecji. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki spotka się w Sztokholmie z premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem. W planie jest także wspólna konferencja prasowa.

Duda i Błaszczak na szkoleniu ukraińskich załóg czołgów Leopard. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z polskimi instruktorami oraz żołnierzami Sił Zbrojnych Ukrainy, szkolącymi się na czołgach Leopard 2 w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. W wizycie weźmie udział również wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Lewica o Mieszkaniu dla zakochanych. We wtorek Lewica organizuje w całej Polsce walentynkowe konferencje prasowe, podczas których przedstawi program “Mieszkanie dla zakochanych”, jako element programu “Mieszkanie prawem, nie towarem”. Ponadto Lewica będzie w tygodniu kontynuować swoją trasę po Polsce. W czwartek polityczki i politycy Lewicy będą się spotykać w wielu miejscach na Podkarpaciu, a w piątek na białostocczyźnie.

Debata dot. energetyki. We wtorek w Senacie odbędzie się organizowana przez Michała Kamińskiego debata dotycząca energetyki, w której udział wezmą m.in. Barbara Głowacka z gabinetu komisarz ds. energii Kadri Simson, były wicepremier Janusz Steinhoff czy byli i obecni parlamentarzyści – Andrzej Grzyb, Paweł Poncyljusz, Marek Sawicki, Waldemar Pawlak czy Adam Jarubas.

Duda z Stoltenbergiem. W czwartek w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem. Następnie w czwartek i piątek prezydent złoży wizytę w Londynie, a następnie uda się do Monachium, gdzie odbędzie się 59. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa.

Zespoły eksperckie Koalicji Polskiej i PL2050. Władysław Kosiniak-Kamysz kontynuuje trasę po Polsce i spotkania otwarte z mieszkańcami. W środę odwiedzi Pomorze, odbędzie się spotkanie w Kościerzynie. W czwartek odwiedzi Wielkopolskę. Ponadto w tym tygodniu pracę rozpoczną także zespoły eksperckie Polski 2050 i PSL-Koalicji Polskiej.

Senackie komisje o ordynacji wyborczej. W piątek senackie komisje praw człowieka, praworządności i petycji, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza rozpatrzą zaproponowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym, którymi Senat zajmie się na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Fot. B.Kosiński/MR