Jednym z istotnych politycznie wydarzeń nadchodzącego tygodnia będą senackie prace nad nowelizacją ustawy o SN, czyli tzw. ustawą sądową, która ma odblokować środki z KPO.

Premierzy Błaszczak i Morawiecki odwiedzą w Siedlcach jednostkę wojskową, prezydent Duda uda się z wizytą na Łotwę, Lewica będzie kontynuować objazd po kraju, a pod koniec tygodnia odbędzie się szczyt UE-Ukraina – nie będzie na nim jednak przedstawicieli wszystkich krajów unii.

*****

Morawiecki i Błaszczak w jednostce wojskowej. Jak słyszymy, w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem Błaszczakiem odwiedzą w Siedlcach jednostką wojskową, która – jak podkreślają współpracownicy szefa polskiego rządu – została zlikwidowana za czasów PO, a odbudowana w czasach rządów PiS. Z kolei w piątek szef polskiego rządu – wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim – weźmie udział w wydarzeniu w związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem.

Senat o ustawie sądowej. We wtorek o 15:00 izba wyższa zajmie się nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym – czyli tzw. ustawą sądową. To jedyny punkt w porządku obrad. Wcześniej, w poniedziałek o 11:00, nowelą zajmą się senackie komisje.

Duda na Łotwie. We wtorek Para Prezydencka rozpocznie trzydniową oficjalną wizytę na Łotwie. Plan wizyty nie został jeszcze opublikowany.

Szczyt UE-Ukraina. W piątek w Kijowie odbędzie się szczyt Unia Europejska-Ukraina. Unię mają reprezentować będą przewodnicząca KE von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Obecny będzie też szef dyplomacji UE Josep Borrell.

Lewica w trasie. Lewica kontynuuje objazd po kraju. W piątek polityczki i politycy Lewicy będą się spotykać z mieszkańcami województwa lubelskiego. Tradycyjnie rano odbędzie się kilka spotkań na lokalnych bazarach, a wieczorem – seria spotkań otwartych. Marszałek Czarzasty weźmie udział w spotkaniu w Lublinie. Spotkania odbędą się też m in. w Puławach, Chełmie, Biłgoraju i Krasnymstawie.

Fot. KPRM