Nadchodzący tydzień w polityce to przede wszystkim przyjęcie przez rząd projektu ustawy o tzw. dodatkach energetycznych, dalszy ciąg sejmowej dyskusji nt. skażenia Odry, a także spotkanie premiera Morawieckiego z premierem Czech. Szymon Hołownia przedstawi projekt ustawy dot. podręcznika HiT, a Mariusz Błaszczak będzie obserwować ćwiczenie Amber Desire 22.

*****

Hołownia o HiT. W poniedziałek o 11:15 w Warszawie odbędzie się briefing prasowy lidera Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza oraz nauczycielki języka polskiego Joanny Czechyry, podczas którego Polska 2050 przedstawi projekt ustawy, który “uniemożliwi tworzenie zideologizowanych podręczników, jakim jest ten do HiT”.

Błaszczak na ćwiczeniach WP z sojusznikami. W poniedziałek o 12:00 w okolicy Supraśla na Podlasiu wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak będzie obserwował ćwiczenie Amber Desire 22, realizowane wspólnie przez żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód, 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Batalionowej Grupy Bojowej eFP oraz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wysłuchanie publiczne Lewicy. W poniedziałek o 12:00 w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się organizowane przez Lewicę wysłuchanie społeczne po katastrofie ekologicznej na Odrze. W wydarzeniu udział wezmą m.in. Włodzimierz Czarzasty, Katarzyna Kotula, Anita Kucharska-Dziedzic, Dariusz Wieczorek czy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Rząd o dodatkach energetycznych. Jak słyszymy od współpracowników premiera Morawieckiego, we wtorek rząd zajmie się tzw. dodatkami energetycznymi. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział już w Polskim Radiu, iż wszystko wskazuje na to, że na początku września zbierze się Sejm i przegłosuje ustawy dotyczące rozwiązań dla osób ogrzewających swoje mieszkania tradycyjnymi metodami.

Komisje o skażeniu Odry. We wtorek o 12:30 sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych wysłucha informacji rządu na temat funkcjonowania w Polsce systemu zarządzania kryzysowego w związku z wydarzeniami związanymi z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze. Z kolei w środę o 11:00 dwie sejmowe komisje wysłuchają informacji na temat działań podjętych przez rząd w związku z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze.

PMM z seniorami i premierem Słowacji. W czwartek ruszają pierwsze wypłaty 14. emerytur – tego dnia premier Morawiecki spotka się z seniorami, a dzień później, w piątek, na Podkarpaciu odbędą się rozmowy z premierem Słowacji.

Fot. Krystian Maj/KPRM