PMM na Śląsku. W poniedziałek o 10:00 premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Na około 10:30 planowana jest wypowiedź dla mediów. O 15:10 szef rządu będzie przebywał z wizytą w Żywcu, a o 17:35 weźmie udział w otwarciu Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie.

Podpisanie przez Ukrainę umowy z Międzynarodową Agencją Energetyczną. Jak słyszymy, we wtorek w KPRM odbędzie się uroczystość, podczas której Ukraina podpisze umowę stowarzyszeniową z Międzynarodową Agencją Energetyczną. W wydarzeniu, oprócz minister Anny Moskwy, wezmą udział ukraiński minister energii German Galuschenko oraz szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatih Birol.

Sejm o zmianach w regulaminie. Najpewniej na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejm zajmie się zmianami w regulaminie de facto przywracającymi możliwość organizowania obrad w trybie zdalnym, o czym pisaliśmy na 300POLITYCE. We wtorek o 15:00 w tej sprawie odbędzie się sejmowa komisja regulaminowa.

Wybór członków RMN. Na wspomnianym posiedzeniu posłowie wybiorą także członków Rady Mediów Narodowych. Wcześniej, we wtorek o 18:00, komisja kultury i środków przekazu zaopiniuje kandydatów do rady: Krzysztofa Czabańskiego, Piotra Babinetza i Joannę Lichocką. Ponadto Sejm zajmie się informacją o działalności RPO i RMN, a także sprawozdaniem KRRiT za 2021 rok.

Senat o zmianach w Kodeksie karnym. W środę rozpoczyna się także posiedzenie Senatu. Zaplanowano na nim rozpatrzenie m.in. zmiany kodeksu karnego, która przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia dla szczególnie niebezpiecznych przestępców, a także zaostrzenie kar za przestępstwa o charakterze seksualnym i pedofilię.

Fot. Krystian Maj/KPRM