Posiedzenie RBN. W poniedziałek o 13:00 w Belwederze prezydent Andrzej Duda weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po posiedzeniu rady, około 16:00, PAD wyda oświadczenie dla mediów.

PAD w Lipsku. We wtorek o 17:30 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami powiatu lipskiego.

Posiedzenie Sejmu. W środę o 10:00 rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad nie ma – przynajmniej na chwilę obecną – politycznych projektów. Posłowie zajmą się za to zmianami w Kodeksie karnym czy nowelizacją niektórych ustaw w celu przeciwdziałania przestępczości środowiskowej.

RPP o stopach procentowych. W czwartek Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Według ekonomistów Goldman Sachs, należy spodziewać się kolejnej, dziesiątej z rzędu podwyżki, o 75 punktów bazowych do 6,75%, a członek rady Ludwik Kotecki w rozmowie z PAP Biznes powiedział iż w lipcu podwyżka stóp procentowych powinna wynieść co najmniej 100 punktów bazowych.

PMM w trasie. Premier Mateusz Morawiecki będzie kontynuować objazd po kraju. Jak słyszymy, w piątek szef rządu ma w planie spotkanie z mieszkańcami w Ostrołęce.

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP