Najważniejszym politycznym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie szczyt NATO w Madrycie. W jego przeddzień odbędzie się zwołana przez głowę państwa narada w BBN, potem – według dochodzących z Pałacu sygnałów – głos ma zabrać prezydent.

Nadchodzące dni to także dalszy ciąg trasy premiera Morawieckiego, który weźmie także udział w światowym forum miejskim oraz posiedzenie Senatu. Pod koniec tygodnia w Radomiu odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, a wcześniej Lewica zainaguruje wakacyjną trasę.

*****

PMM w trasie. W poniedziałek o 10:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w ceremonii otwarcia Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Jak mówią nam współpracownicy szefa rządu, PMM ma w nadchodzącym tygodniu kontynuować objazd po kraju w ramach akcji zainaugurowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na początku czerwca.

Narada przed szczytem NATO. Na poniedziałek prezydent Andrzej Duda zwołał w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego naradę z przedstawicielami rządu i dowódcami wojskowymi w związku z rozpoczynającym się we wtorek w Madrycie szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego – poinformował szef BBN Paweł Soloch. W naradzie o 15:00 – oprócz PAD – wezmą udział szefowie: MON Mariusz Błaszczak, MSZ Zbigniew Rau, MSWiA Mariusz Kamiński, KPRM Michał Dworczyk, a także ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski oraz dowódcy wojskowi.

Szczyt NATO. We wtorek prezydent Andrzej Duda uda się do Madrytu na wspomniany szczyt NATO, który potrwa do czwartku. Dokładny harmonogram nie został jeszcze opublikowany.

Senat. W środę o 11:00 rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie izby wyższej. W porządku obrad m.in. ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, a także informacja o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2020 roku. Ponadto na posiedzeniu Senatu dojdzie do II czytania projektu uchwały w sprawie ustaleń poczynionych przez senacki zespół do spraw spółki GETBACK S.A.

Lewica z wakacyjną trasą. W czwartek Lewica rusza w wakacyjną trasę z programem “Bezpieczna Rodzina”. Polityczki i politycy Lewicy pokonując 10 tysięcy kilometrów, odwiedzą mieszkańców w stu miastach powiatowych. – Lewica wie, że troski związane z drożyzną i lękiem o jutro dotykają wszystkich, ale są szczególnie dotkliwe w małych miejscowościach: tam, gdzie nie dociera transport publiczny i trzeba wydawać fortunę na coraz droższe paliwo; tam, gdzie głównym pracodawcą jest budżetówka, w której zarabia się mało i pensje nie starczają dziś na podstawowe potrzeby; tam, gdzie zimą trzeba będzie bankrutować płacąc za opał, jeśli w ogóle da się go kupić – mówi rozmówca 300POLITYKI.

Trzaskowski na Openerze. W tym tygodniu Rafał Trzaskowski będzie kontynuować objazd Polski – prezydent Warszawy odwiedzi województwo pomorskie. Ponadto w piątek po południu odbędzie się wydarzenie specjalne na festiwalu Opener – spotkanie uczestników festiwalu z Rafałem Trzaskowskim.

Konwencja PO. W sobotę o 12:00 w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu odbędzie się “Konwencja Przyszłości” Platformy Obywatelskiej.

Fot. Krzysztof Gumul/KPRP