Pelosi z PAD i Witek. W poniedziałek o 9:30 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, która kontynuuje wizytę w Europie – wcześniej odwiedziła Kijów. Z kolei o 11:20 z Pelosi spotka się marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Moskwa na posiedzeniu ministrów w Brukseli. W poniedziałek minister Anna Moskwa weźmie udział w nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów UE ds. energii w Brukseli. – Zgodnie z planem od dzisiaj gaz z Litwy płynie do Polski. 5 maja otwarcie kolejnej infrastruktury umożliwiającej większy przesył. Polska bezpieczna energetycznie – napisała na Twitterze szefowa resortu klimatu i środowiska.

Nowa partia w Koalicji Polskiej. W Święto Flagi do Koalicji Polskiej przystąpi nowa partia – Centrum dla Polski. Partię współtworzy 4 parlamentarzystów: posłowie Radosław Lubczyk, Ireneusz Raś i Jacek Tomczak, senator Kazimierz M. Ujazdowski, a także środowiska samorządowe – dowiaduje się 300POLITYKA.

Oficjalne ogłoszenie powstania Centrum dla Polski odbędzie się podczas konwencji Koalicji Polskiej zorganizowanej na Zamku Rabsztyn koło Olkusza. Okazją spotkania jest przypadające 2 maja Święto Flagi.

Inicjatywę Rasia i Ujazdowskiego wspiera Aleksander Hall, który skomentował wydarzenie: – Z satysfakcją i nadzieją witam powstanie Centrum Dla Polski. Konserwatyści, chrześcijańscy demokraci, ludzie centroprawicy powinni się organizować i działać razem. Powstanie Centrum Dla Polski, to ważny krok w tym kierunku i wzmocnienie Koalicji Polskiej.

Obchody Święta Konstytucji. We wtorek w Warszawie Para Prezydencka weźmie udział w uroczystościach z okazji Święta Narodowego 3 Maja. O 9:30 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny, o 11:00 – uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, a o 12:00 – uroczystość na placu Zamkowym, gdize głos zabierze prezydent Duda.

PMM na międzynarodowej konferencja donatorów na rzecz Ukrainy. Z inicjatywy szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego i premier Szwecji Magdaleny Andersson, w czwartek w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja donatorów na rzecz Ukrainy.

Fot. Krystian Maj/KPRM