Nadchodzący tydzień – krótszy ze względu na święta – to przede wszystkim dalsze sejmowe prace nad projektami dot. Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej, a także przyjęcie przez rząd programu #NiskiePodatki i skierowanie go do Sejmu, a także konsultacje polsko-słowackie i ogłoszenie programu Kolej+. Ponadto niewykluczone, że rząd zajmie się projektem tworzącym Krajową Grupę Spożywczą.

*****

Rząd o programie #NiskiePodatki. Jak słyszymy, w tym tygodniu rząd ma przyjąć program #NiskiePodatki, natomiast w środę ma zostać ogłoszony program Kolej+. Z kolei w piątek w Bratysławie odbędą się konsultacje polsko-słowackie.

Rząd o Krajowej Grupie Spożywczej. – Prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu rząd zajmie się projektem tworzącym Krajową Grupę Spożywczą – zapowiedział w weekend wicepremier Jacek Sasin w TVP Info.

Sejmowa komisja o Sądzie Najwyższym. W czwartek o 10:00 sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka powróci do rozpatrywania projektów dotyczących Sądu Najwyższego – propozycji prezydenta Dudy, a także zgłoszonego przez PiS projektu ustawy o ochronie niezawisłości sędziowskiej i szczególnych zasadach odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej sędziów. Gdyby posłom udało się zakończyć prace, na posiedzeniu 27-28 kwietnia mogłoby dojść do II czytania.

Fot. Krystian Maj/KPRM