Polityczny tydzień po wizycie prezydenta Bidena zapewnie cały czas ogniskował się będzie wokół konsekwencji rosyjskiej agresji na Ukrainę. PAD zwołał RBN, spotka się z amerykańskimi inwestorami, a w piątek będzie przekonywał papieża o doniosłości kryzysu humanitarnego jaki wywołała rosyjska wojna – dowiaduje się 300POLITYKA.

 

*****

 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent Andrzej Duda zwołał na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z sytuacją na Ukrainie – poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że PAD podzieli się informacjami z nadzwyczajnego szczytu NATO oraz z rozmów z prezydentem USA Joe Bidenem.

 

PAD z amerykańskim biznesem. W nadchodzącym tygodniu prezydent Duda będzie kontynuować cykl rozmów związany z rosyjską agresją na Ukrainę. Jak mówią rozmówcy 300POLITYKI, w środę głowa państwa – tuż po rozmowach z prezydentem USA i czołowymi przedstawicielami administracji Bidena, spotka się z amerykańskim biznesem zrzeszonym w AmCham. 

 

I u papieża. Dwa dni później, w piątek PAD uda się do Watykanu, gdzie spotka się z papieżem Franciszkiem. Jak słyszymy od rozmówców w Pałacu, prezydent chce z papieżem poruszyć kwestię kryzysu humanitarnego wywołanego rosyjską agresją na Ukrainę. Prezydent będzie się też modlił przy grobie Jana Pawła II.

 

Fot. Marek Borawski/ KPRP