Prace nad ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy. – W poniedziałek o 12:00 odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów dot. przyjęcia projektu ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zostanie on skierowany niezwłocznie do prac na najbliższym, wtorkowym posiedzeniu Sejmu – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Sejm o obronie ojczyzny. We wtorek o 10:00 rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie znów zajmą się projektem ustawy o obronie ojczyzny – w planie jest II czytanie i zapewne głosowanie. Ponadto Sejm rozpatrzy rządowy projekt nowelizacji Kodeksu karnego zakładający wzmocnienie ochrony prawnokarnej przed najcięższymi kategoriami przestępstw przez zaostrzenie odpowiedzialności karnej.

PMM w Londynie i Paryżu. – W nadchodzącym tygodniu jadę do Londynu rozmawiać ponownie z Borisem Johnsonem, do Paryża, będę tam rozmawiał z prezydentem Macronem – mówił premier Mateusz Morawiecki w Polsat News. W czwartek i w piątek w Wersalu odbędzie się nieformalne spotkanie szefów państw i rządów.

Kamala Harris w Polsce. W najbliższym tygodniu do Polski i Bukaresztu przyleci wiceprezydent USA Kamala Harris. Jej wizyta rozpocznie się w środę i potrwa do piątku. Wizyta ma „zademonstrować siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji”.

Fot. Sejm