Najważniejszym tematem nadchodzącego tygodnia będzie zapewne procedowanie w Sejmie zgłoszonego przez PiS projektu dot. pandemii – przez opozycję nazywanego już lex Kaczyński. Ważne będzie też spotkanie prezydenta Dudy z ministrem Czarnkiem, na kilka dni przed rozpatrzeniem tzw. lex Czarnek przez Senat. Premier Morawiecki uda się z wizytą na Ukrainę, a przed senacką komisją ds. Pegasusa zasiądzie lider Agrounii.

*****

PAD z Czarnkiem. W poniedziałek ma dojść do rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MEN Przemysławem Czarnkiem. Pierwotnie do spotkania w sprawie tzw. lex Czarnek miało dojść w ubiegłym tygodniu, ale zostało przełożone z powodu kalendarza sejmowego oraz piątkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Sejm o nowej ustawie dot. pandemii. W poniedziałek o 16:00 na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia odbędzie się I czytanie zgłoszonego przez PiS projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19, przez opozycję nazywanego lex Kaczyński. Do II czytania na posiedzeniu Sejmu ma dojść we wtorek o 16:00, a do przyjęcia głosowaniu – w bloku po 21:00.

Morawiecki na Ukrainie. – Polska wspiera Ukrainę w działaniach, które mają zapobiec agresji Rosji. Premier Mateusz Morawiecki spotka się we wtorek w Kijowie z prezydentem i premierem Ukrainy. Zrobimy wszystko, co możliwe, żeby utrzymać pokój w Europie – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Kołodziejczak przed senacką komisją. Najprawdopodobniej w czwartek senacka komisja nadzwyczajna ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji, ich wpływu na proces wyborczy w RP oraz reformy służb specjalnych,- czyli tzw. komisja ds. Pegasusa – wysłucha lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

Senat o lex Czarnek. W piątek o 10:00 obrady wznowi izba niższa. W porządku obrad przede wszystkim tzw. lex Czarnek, ale być może Senat zajmie się wspomnianą ustawą dot. pandemii, o ile ta zostanie uchwalona. – Ponieważ nie otrzymaliśmy jeszcze sprawozdania komisji samorządu terytorialnego, Prawo oświatowe, zwane lex Czarnek, będzie rozpatrywane na kontynuacji tego posiedzenia w dniu 4 lutego – stwierdził Tomasz Grodzki na briefingu prasowym w Senacie.

Fot. Sejm