Świąteczny tydzień zdominuje dyskusja o tzw. ustawie medialnej, nazywanej przez opozycję lex TVN. Premier Morawiecki weźmie udział w otwarciu tunelu POW oraz spotka się z rodzinami, prezydent Uda uda się na Ukrainę na szczyt Trójkąt Lubelskiego, a Anna Moskwa w Brukseli spotka się z unijną komisarz ds. konkurencji.

*****

Dyskusja o ustawie medialnej. Jednym z dominujących tematów nadchodzącego tygodnia będzie tzw. ustawa medialna – po tym jak PiS niespodziewanie odrzuciło w piątek weto Senatu. W weekend w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko ustawie nazywanej przez opozycję lex TVN. Prezydent Duda ma 21 dni na podjęcie decyzji – licząc od momentu wpływu ustawy do Kancelarii Prezydenta. – Będzie oczywiście przez nas poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta. Już mówiłem na temat tego, z jakiego punktu widzenia będę tę ustawę oceniał i taką decyzję podejmę – stwierdził PAD.

PMM na otwarciu tunelu POW. W poniedziałek o 9:30 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a o 11:30 – w uroczystości otwarcia tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. W środę szef polskiego rządu uda się na Śląsk.

PAD na szczycie Trójkąta Lubelskiego na Ukrainie. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Szczycie Trójkąta Lubelskiego w Hucie na Ukrainie. W planie jest m.in. spotkanie robocze, a także podpisanie wspólnej deklaracji prezydentów Litwy, Polski i Ukrainy.

PMM z rodzinami. W czwartek rano odbędzie się spotkanie premiera Morawieckiego z rodzinami, a następnie, o 9:40, odbędzie się briefing prasowy, w którym weźmie udział także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W planie jest też przekazanie upominków dzieciom.

Moskwa w Brukseli. W niedzielę minister Anna Moskwa wylatuje do Brukseli, gdzie w poniedziałek rano spotka się z unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Główny temat rozmów to sytuacja na rynku gazu i działania Gazpromu. Tego samego dnia minister Moskwa weźmie udział w Radzie ENVI (Rada Środowiskowa – m.in. dalsza dyskusja nad dyrektywami w ramach Fit for 55). W trakcie dnia kilka spotkań bilateralnych ze swoimi odpowiednikami (m.in. Malta, Niemcy i Norwegia). Główne tematy rozmów to sytuacja na rynku energii oraz Fit for 55.

Fot. TVN