Sztabowcy szefa rządu chcą wejść w nowy sezon polityki z osobistym kanałem komunikacji premiera Morawieckiego z masowymi odbiorcami. KPRM przygotował odrębny serwis poświęcony aktywności prezesa Rady Ministrów, na którym znajdą się jego osobiste podkasty – dowiaduje się 300POLITYKA. 

KPRM ma też kontynuować objazdy premiera a jego sztabowcy zwracają uwagę np. na sukces spotkań na Podlasiu i nowosądeczczyźnie, czy święcie polskiej wsi pod Koszalinem, gdzie liczba uczestników wiecowych spotkań z Morawieckim sięgała poziomów ze szczytów kampanii wyborczej. Podobnie było na spotkaniach z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek i byłej premier Beaty Szydło. Plan jest taki, że spotkań obu liderek ma być więcej, gdy PMM skupi się bardziej na wprowadzaniu w życie poszczególnych projektów Polskiego Ładu. 

Rozmówcy 300POLITYKI z zaplecza premiera mówią, że w cotygodniowych newsletterach, których wysyłka planowana jest na każdy piątek znajdą się:

– przesłanie premiera podsumowujące najważniejsze wydarzenia z ostatniego tygodnia,

– kilka infografik pokazujących aktualne trendy społeczne, gospodarcze oraz takie, które będą tłumaczyć konsekwencję polityk rządu,

– wideo tygodnia – podsumowanie aktywności premiera,

– niepublikowane wcześniej zdjęcie tygodnia

– link do podkastu premiera.

Jak się dowiadujemy, pierwszy podkast ma być poświęcony podwyższeniu płacy minimalnej oraz sytuacji w ochronie zdrowia.