Debata Hołowni o TK. W poniedziałek o 12:00 w Sejmie odbędzie się debata “Co dalej z Trybunałem Konstytucyjnym?”, będąca elementem konsultacji programowych, do których Polska 2050 zaprosiła zarówno liderów ugrupowań opozycyjnych, jak i szerokie grono środowisk społecznych i eksperckich. – Konsultacje te mają na celu wypracowanie wspólnego planu działania dla Polski po rządach Prawa i Sprawiedliwości – zapowiadają organizatorzy.

PAD na szczycie Arraiolos. Jak słyszymy, w poniedziałek prezydent Andrzej Duda uda się do Lucienia, gdzie nada ośrodkowi CBA imię Lecha Kaczyńskiego. We wtorek i w środę będzie przebywać w Rzymie na szczycie Arraiolos.

Prezydent będzie w Rzymie dwa dni i weźmie udział w dyskusji na temat przyszłości Unii Europejskiej jako globalnego gracza. Wraz z nim będą m.in. prezydenci Włoch, Niemiec i 12 innych krajów, głównie z naszego regionu – mówił szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

W piątek prezydent Duda poinformował o rozmowie z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem przed szczytem w Rzymie. Prezydent Niemiec miał zapewnić prezydenta Dudę o wsparciu RFN dla Polski w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.

W czwartek PAD będzie i w Świnoujściu, a następnie na gali z okazji 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego. Na piątek planowana jest wizyta w Białymstoku w muzeum Sybiru. W sobotę prezydent ma być obecny w półfinałach mistrzostw w piłkę nożną Ampfutbolu – sportowców z amputowanymi nogami. W weekend będzie uczestniczył w dożynkach prezydenckich w Warszawie wraz z Agatą Kornhauser-Dudą.

Międzyrządowe konsultacje polsko-litewskie. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ma wziąć udział w posiedzeniu Rady Medycznej. We wtorek – jak co tydzień – odbędzie się posiedzenie rządu. W czwartek ma wziąć udział we wspomnianej gali z okazji 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego. W piątek odbędą się międzyrządowe konsultacje polsko-litewskie. Jak słyszymy, możliwa jest kontrola premiera i szefa MSWiA sytuacji na granicy.

Sejm o wyborach korespondencyjnych i KPO. Ponieważ PiS na sierpniowym posiedzeniu przegrało kilka głosowań, w środę rano Sejm wysłucha informacji prezesa NIK w sprawie wykrytych przez izbę nieprawidłowości w działaniach podejmowanych przez organy i instytucje publiczne w związku z organizacją lub przygotowaniem wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych na 10 maja 2020 r. z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego, a także informacji ministra zdrowia w sprawie organizacji Narodowego Programu Szczepień przy zwiększonej liczbie dostaw szczepionek oraz informacji na temat zutylizowanych dawek, a także informacji premiera na temat ostatecznego brzmienia Krajowego Planu Odbudowy w wersji uwzględniającej konsultacje społeczne i wnioski Komisji Europejskiej.

Sejm o odwołaniu Pudy. W najbliższym tygodniu Sejm rozpatrzy zgłoszony przez PSL-Koalicję Polską, poparty także przez posłów Lewicy, wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Do jego rozpatrzenia dojdzie najpewniej w czwartek wieczorem, przed 21:00.

Fot. 300POLITYKA