Posiedzenie Rady Gabinetowej. W poniedziałek o 12:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda weźmie udział w posiedzeniu Rady Gabinetowej. Około 15:00, po zakończeniu posiedzenia, PAD wyda oświadczenie dla mediów. Tematem obrad mają być przygotowania do nowego roku szkolnego. Następnie, o 16:00, PAD przyjmie przewodniczącego czeskiego Senatu Miloša Vystrčila.

Dalszy ciąg Campusu Polska Przyszłości. Na poniedziałek zaplanowano m.in. panele z udziałem Fransa Timmermansa czy Leszka Balcerowicza oraz koncert Zalewskiego i Natalii Przybysz. Na wtorek – z udziałem Radosława Sikorskiego czy Magdaleny Adamowicz, a także wydarzenie specjalne z udziałem Anne Applebaum oraz wspomnianego Sikorskiego oraz koncert Organka i Moniki Brodki. Z kolei w środę odbędzie się specjalne wydarzenie z udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Rozprawa TK ws. wyższości prawa krajowego nad unijnym. We wtorek o 12:00 odbędzie się rozprawa Trybunału Konstytucyjnego dotycząca wniosku premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym zapisanej w traktacie o Unii Europejskiej. To kolejne podejście do tej sprawy – pierwotnie rozprawa miała odbyć się w lipcu.

Rocznica Porozumień Sierpniowych. We wtorek prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wezmą udział w uroczystości upamiętniającej 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Z kolei w piątek odbędą się obchody upamiętniające rocznicę Porozumień Jastrzębskich. Ponadto w środę PMM weźmie udział w Bled Strategic Forum.

Obchodach 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W środę prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki weźmą udział w obchodach 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Fot. KPRP