PMM z Radą Medyczną i na dożynkach. W poniedziałek o 12:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rady Medycznej. We wtorek odbędzie się posiedzenie rządu. W czwartek szef polskiego rządu pojawi się na Forum Wizji Rozwoju w Gdyni, a w piątek weźmie udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Z kolei w niedzielę o 11:00 w zachodniopomorskim weźmie udział w Dożynkach Premierowskich. Ponadto, jak słyszymy, na ten tydzień planowane są posiedzenia zespołu nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

PAD na Ukrainie i w Mołdawii. W poniedziałek i we wtorek prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Szczycie Platformy Krymskiej oraz obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy w Kijowie. W planie są także spotkania m.in. z prezydentem prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem oraz prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Z kolei w czwartek i piątek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Mołdawii. Dokładny plan wizyty nie został jeszcze opublikowany.

Campus Polska Przyszłości. Uroczyste otwarcie Campusu Polska Przyszłości z udziałem Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska odbędzie się w piątek o 17:00. W planie są m.in. dyskusje z udziałem Andrzeja Rzeplińskiego, Jana Komasy, Fransa Timmermansa czy Swiatłany Cichanouskiej, a także warsztaty z Adamem Bodnarem czy Janą Shostak oraz koncerty Zalewskiego, Brodki i Organka.

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP