Premier Mateusz Morawiecki będzie promował rządowe przepisy wzmacniające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Spotka się w poniedziałek z policyjną grupą SPEED.

Policjanci z grupy SPEED prowadzący działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi samochodami z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa SPEED wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków drogowych, a także skalę ich skutków.  Mundurowi z policyjnej grupy prowadzili w lipcu działania np. na drodze krajowej nr 10. Wspólna akcja funkcjonariuszy z Torunia, Bydgoszczy, Lipna i Nakła nad Notecią odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego wypadku na tej trasie – czytamy w materiałach polskiej Policji. 

Premier będzie się także spotykał z ministrami na temat realizacji kolejnych z 10 głównych punktów Polskiego Ładu – słyszymy od współpracowników szefa rządu. Będzie prowadził także konsultacje na temat przygotowań do ograniczania skutków 4. fali pandemii. 

Posiedzenie Senatu. W środę o 11:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie izby wyższej. W porządku obrad m.in. ustawa o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie, a także informacja Ministra Zdrowia na temat stanu przygotowań w związku z zagrożeniem pojawienia się czwartej fali pandemii COVID-19 w Polsce.

Projekt ustawy o podwyżkach samorządowców, prezydenta i byłych prezydentów. – W Sejmie jest gotowy i w poniedziałek rano zostanie złożony projekt ustawy obejmujący podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych) a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów – poinformował na Twitterze szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Fot. Senat RP