Nadchodzący tydzień w polityce to przede wszystkim sejmowe prace nad tzw. lex TVN, czyli nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, a także wyrok TK ws. ograniczenia handlu w niedziele.

Także w tym tygodniu ma odbyć się zapowiadana wcześniej konferencja premiera dotycząca cyberbezpieczeństwa. Mateusz Morawiecki będzie też kontynuować objazd po kraju – w tym tygodniu będzie w trzech województwach.

******

PMM w Gdańsku. Na poniedziałek na 13:00 planowana jest wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Porcie Gdańsk. Ponadto, jak słyszymy, w tym tygodniu PMM ma odwiedzić dodatkowo dwa województwa – małopolskie i prawdopodobnie na północy Mazowsza.

Sejmowa komisja o lex TVN. We wtorek o 10:00 na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu odbędzie się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, częściej nazywanej lex TVN albo ustawą medialną.

PMM o cyberbezpieczeństwie. Jak słyszymy, na wtorek planowana jest konferencja prasowa szefa rządu poświęcona tematowi cyberbezpieczeństwa. Głos mają zabrać także szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Pierwotnie konferencja miała odbyć się w ubiegłym tygodniu, ale została przełożona z uwagi na wizytę premiera na terenach poburzowych.

TK o handlu w niedziele. We wtorek o 10:30 Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok w sprawie ograniczenia handlu w niedziele i święta. Ustawę zaskarżyła do trybunału Konfederacja Lewiatan. Skład orzekający Trybunału Konstytucyjnego: sędzia TK Jarosław Wyrembak – przewodniczący, sędzia TK Justyn Piskorski – sprawozdawca, sędzia TK Zbigniew Jędrzejewski, prezes TK Julia Przyłębska, sędzia TK Andrzej Zielonacki.

Fot. Sejm