Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski i potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa – mówi Jarosław Kaczyński w nowym spocie zapowiadającym prezentację Nowego Polskiego Ładu.

– W takcie zmagania z pandemią musieliśmy ten plan zmienić, ponieważ najważniejsza jest walka o życie i zdrowie Polaków. Uratowaliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy Polaków, przeznaczając około 200 miliardów złotych dla polskich firm – mówi dalej premier Mateusz Morawiecki.

Myślimy już o przyszłości. Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – stwierdza prezes PiS.

Czas na Polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość – dodaje premier.

Ponadto PiS przygotowało specjalną stronę internetową, na której znajduje się zegar odliczający czas do 20 marca, czyli do prezentacji wspomnianego nowego ładu.

Nowy Ład ma się składać się z 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025 i Złota jesień życia.