PAD i PMM na obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O 11:00 PAD odwiedzi miejsce pamięci “Willa Jasny Dom” i złoży wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru. O 14:00 wręczy odznaczenia państwowe Żołnierzom Niezłomnym oraz osobom pielęgnującym pamięć o powojennej historii Polski, a o 15:30 odbędzie się wręczenie awansów generalskich oficerom Wojska Polskiego. Z kolei o 20:00 prezydent odwiedzi Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Premier Mateusz Morawiecki o 12:00 weźmie udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na tzw. „Łączce”. O 13:10 złoży kwiaty przy wyremontowanych kwaterach wojennych żołnierzy Wojska Polskiego 1939 r. i Armii Krajowej, a o 15:00 weźmie udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej płk. Łukasza Cieplińskiego oraz siedmiu członków IV Zarządu Zrzeszenia WiN Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych.

Spotkanie PMM z Radą Przedsiębiorczości BCC. Jak słyszymy, na czwartek planowane jest spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Radą Przedsiębiorczości BCC. Szef polskiego rządu na ten tydzień ma w planie także – jak co wtorek – posiedzenie rządu oraz posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Możliwy kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. Niewykluczone, że w nadchodzącym tygodniu zostanie ogłoszony kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. W weekend RMF FM podawało, że będzie to podkarpacki wojewoda Ewa Leniart, a decyzja ma zostać potwierdzona na początku przyszłego tygodnia. – Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego – stwierdziła w RMF FM Ewa Leniart zapytana o to, czy jest gotowa wystartować w wyborach.

Trasa promująca tarczę. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, kampanii informacyjnej promującej tarczę ma towarzyszyć kolejny objazd premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefów instytucji rozwojowych po firmach, które dzięki tarczom utrzymały zatrudnienie. Większą rolę w promowaniu odbudowy gospodarki otrzyma Marlena Maląg, której interwencje podczas kampanii prezydenckiej zyskały uznanie zaplecza politycznego rządu.

Fot. Krystian Maj/KPRM