Decyzje rządu ws. obostrzeń. Zapewne w nadchodzącym tygodniu rząd będzie ogłaszać kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. – Przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia – mówił w sobotę w Radiu Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Spotkanie PAD ze środowiskami zaangażowanymi w walkę z pandemią. W poniedziałek o 15:00 w Pałacu Prezydenckim, prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia, zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19.

PMM o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jak słyszymy, na wtorek – po posiedzeniu rządu – planowana jest konferencja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z kolei w piątek ma dojść do podpisania umowy z doradcą strategicznym CPK.

Posiedzenie Sejmu. W środę rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu – drugie w tym roku. W porządku obrad, przynajmniej na chwilę obecną, nie ma praktycznie żadnych kontrowersyjnych czy też politycznych projektów, choć w teorii harmonogram może jeszcze zostaću uzupełniony.

Dostawa kolejnej partii szczepionek. W poniedziałek rano do Polski ma dotrzeć około 380 tysięcy szczepionek firmy Pfizer. Z kolei pod koniec tygodnia spodziewana jest dostawa 150 tysięcy szczepionek Moderny.

Możliwe rozmowy w ZP. Nie jest wykluczone, że w najbliższym tygodniu dojdzie do spotkania w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy. Taką możliwość sugerował chociażby Jacek Sasin w RMF FM. – Myślę, że w przyszłym tygodniu będą rozmowy liderów ZP i ta sprawa, wyborów samorządów w Rzeszowie również na pewno będzie elementem tych rozmów – mówił wicepremier. Z kolei Krzysztof Sobolewski, pytany w PR24 czy w najbliższym tygodniu dojdzie do spotkania koalicyjnego, odpowiedział: – Nie wykluczam żadnego scenariusza.

Szczyt UE. W czwartek i piątek członkowie Rady Europejskiej spotkają się wideokonferencyjnie, by rozmawiać o bieżącej sytuacji pod względem pandemii Covid-19, o gotowości na zagrożenia zdrowotne, bezpieczeństwie, obronności i relacjach z państwami południowego sąsiedztwa.

Fot. 300POLITYKA