Odznaczenie Mosbacher. Jak słyszymy, we wtorek odbędzie się uroczystość odznaczenia przez prezydenta Andrzeja Dudy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która – zwyczajowo, w związku z końcem kadencji prezydenta – złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Urząd opuści 20 stycznia.

Decyzje rządu ws. obostrzeń. – Decyzje dot. obostrzeń chcielibyśmy zakomunikować na początku przyszłego tygodnia, co nie zmienia faktu, że są podejmowane działania już w tej chwili, żeby w razie czego móc uruchomić funkcjonowanie szkół. Ostateczna decyzja w tym zakresie będzie zakomunikowana najpóźniej w poniedziałek, może to będzie wcześniej – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej.

Senat o budżecie. W poniedziałek rozpoczyna się posiedzenie izby wyższej. W porządku obrad przede wszystkim projekt ustawy budżetowej na 2021 rok. Obrady Senatu potrwają, według planu, do środy.

Rząd o wsparciu gmin górskich. W poniedziałek o 13:00 odbędzie się konferencja prasowa wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz szefa KPRM Michała Dworczyka. Spotkanie poświęcone będzie wsparciu dla gmin położonych na terenach górskich.

Dostawa szczepionek. Na poniedziałek planowana jest kolejna dostawa 360 tysięcy dawek szczepionek przeciwko Covid-19 firmy Pfizer. Z kolei we wtorek do Polski ma dotrzeć pierwsza dostawa 29 tysięcy dawek szczepionek Moderny.

Spotkanie PAD-PMM. W drugiej połowie tygodnia – najpewniej w czwartek – ma odbyć się spotkanie PAD z premierem Morawieckim w sprawie zawetowanej ustawy o działach.

Zapisy na szczepienia. W piątek ruszają zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 70 lat. Będą one mogły zarejestrować się na szczepienie albo korzystając z infolinii NFZ 989, albo przez internet, za pomocą Internetowego Konta Pacjenta albo dzwoniąc do punktu szczepień.

Fot. KPRP