Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Jak słyszymy, w poniedziałek mają zostać ogłoszone duże zmiany w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Szczegóły nie są na razie znane. Do poprzednich zmian w KPRP doszło w październiku zeszłego roku. Wtedy Grażyna Ignaczak-Bandych została nową szefową Kancelarii Prezydenta, zastępując na tym stanowisku odwołaną Halinę Szymańską.

Dostawa kolejnej partii szczepionek. – W poniedziałek rano wyląduje kolejny samolot cargo, na pokładzie którego przyleci do Polski kolejne 300 tysięcy dawek szczepionki firmy Pfizer i również w przyszłym tygodniu Agencja Rezerw Materiałowych rozpocznie dystrybucję tych szczepionek do szpitali węzłowych. To pokazuje że dynamika szczepień wzrasta i jestem przekonany, że będzie narastać – zapowiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej w KPRM.

Posiedzenie komisji zdrowia ws. szczepień. – Jestem po rozmowie marszałek Elżbietą Witek. Jutro wystąpię z prośbą o zwołanie na wtorek Komisji Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19 – napisał na Twitterze poseł PiS i przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos.

Senackie komisje o budżecie. W najbliższym senackie komisje będą pracować nad ustawą budżetową na 2021 rok, którą izba wyższa zajmie się 11 stycznia. Posiedzenia w tej sprawie poszczególnych komisji odbędą się w poniedziałek i wtorek.

Fot. KRPM