Premier składa życzenia w sposób jaki w pandemii żyją i Boże Narodzenie spędzą Polki i Polacy – mówi nam współpracownik premiera o świątecznym przesłaniu szefa rządu, które 300POLITYKA publikuje jako pierwsza. – Powrotu do normalności! Właśnie tego, w tym trudnym czasie wszyscy sobie życzymy – mówi premier Mateusz Morawiecki pokazany w „kafelku” rodzinnej, świątecznej wideokonferencji. Centralą myślą bożonarodzeniowego przesłania premiera jest pokazanie tego, że spędzane osobno Święta są miarą odpowiedzialności za najbliższych.  

– Tym razem usiądziemy nie przy jednym a przy wielu stołach – mówi narratorka klipu bożonarodzeniowego a na ekranie pokazane jest internetowe i telefoniczne łączenie rodzin osobno spędzających Boże Narodzenie: – Robimy to w trosce o życie i zdrowie naszych najbliższych, tych których kochamy, bo rodzina jest najważniejsza. 

– Żebyśmy nie musieli martwić się o pracę. – Żebyśmy w przyszłym roku wrócili normalnie do szkoły. – mówią o swoich największych obawach i życiowych tęsknotach w pandemii, pokazani w czterdziestopięciosekundowym klipie członkowie wielopokoleniowej polskiej rodziny.

Kładące nacisk na bezpieczeństwo rodzin, bożonarodzeniowe przesłanie premiera będzie emitowane w telewizji i promowane w internecie.