Rząd o programie szczepień. W nadchodzącym tygodniu – w poniedziałek lub wtorek – ma zostać przedstawiona mapa punktów szczepień przeciwko COVID-19. Zgodnie z zapowiedzią Michała Dworczyk, we wtorek rząd ma zatwierdzić narodowy program szczepień. Wtedy też ma zostać uruchomiona strona internetowa, a także infolinia. Jak słyszymy, w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także konsultacje w sprawie wspomnianego programu.

PAD z inicjatywą dla środowisk rolniczych i wiejskich. W poniedziałek odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Radą ds. Przedsiębiorczości, a następnie z harcerzami w sprawie pomocy podczas pandemii. Wieczorem PAD odbierze od harcerzy Betlejemskie Światełko. Jak słyszymy, w środę prezydent wystąpi z inicjatywą dla środowisk rolniczych i wiejskich. Następnie w czwartek na Wybrzeżu odda hołd ofiarom Grudnia ‘70. W piątek odbędą się nominacje sędziowskie, listy uwierzytelniające oraz w formie online spotka się z żołnierzami.

Sejm o budżecie na 2021 rok. W nadchodzącym tygodniu odbędą się dwa posiedzenia Sejmu – we wtorek i środę oraz w czwartek i piątek. W praktyce chodzi o przyjęcie projektu ustawy budżetowej na 2021 rok jeszcze przed świętami, a zgodnie z prawem, II i III czytania budżetu nie moga się na jednym posiedzeniu.

Senat o nowelizacji ustawy o działach. Trzydniowe posiedzenie izby wyższej rozpoczyna się w środę. W porządku obrad m.in. nowelizacja ustawy o działach – co formalnie zakończy proces zmian w rządzie, a także tzw. ustawa okołobudżetowa na 2021 rok.

Fot. Sejm