Konferencja AGROunii przed KPRM. – Bijemy na alarm: dramatycznie niskie ceny w skupach dla rolników – drobiu, wieprzowiny, warzyw. Politycy oderwani od rzeczywistości. Gospodarstwa rolne na skraju bankructwa. Zapowiadamy kolejne strajki i rozliczamy polityków – zapowiada AGROunia, zapraszając na konferencję prasową w poniedziałek o 12:00 przed KPRM, podczas której zostaną zaprezentowane postulaty.

Konferencja Gowina. W poniedziałek o 10:00 odbędzie się konferencja prasowa wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Temat spotkania z dziennikarzami nie został podany.

TSUE o ID SN. We wtorek w Trybunale Sprawiedliwości UE odbędzie się rozprawa dotycząca Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Trybunał w Luksemburgu wysłucha argumentów rządu Polski i Komisji Europejskiej, która zaskarżyła polskie przepisy. Kolejny krok to przygotowanie opinii przez rzecznika generalnego, a następnie wydanie orzeczenia przez TSUE.

Konferencja PAD dot. wsparcia domów pomocy społecznej. Jak słyszymy, na wtorek planowana jest konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca wsparcia domów pomocy społecznej. Zdaniem naszych rozmówców, ponadto głowa państwa ma zaplanowane na ten tydzień wideokonferencje z przedstawicielami różnych środowisk.

Możliwy wniosek o odwołanie Kamińskiego. Sławomir Nitras w śniadaniu w Polsat News zapowiedział, że będzie opowiadać się za wnioskiem o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Wiceprzewodniczący KO mówił ,że po sytuacji, jaka miała miejsce w przypadku Barbary Nowackiej, konieczne są dymisje w policji. – Oczekiwałbym, że nie będzie to wniosek jednego klubu, a nasz wspólny wniosek – mówił dalej Nitras.

Posiedzenie Senatu. We środę i czwartek Senat wznowi posiedzenie. Pod obrady zostanie zapewne poddana ustawa zakładająca m.in. wprowadzenie 6 grudnia niedzieli handlowej. Ponieważ Sejm – o czym poniżej – zajmie się ewentualnymi poprawkami dopiero w piątek, bardzo możliwe, że ostateczna decyzja ws. niedzieli handlowej zapadnie 4 grudnia.

Posiedzenie Sejmu. – Co będzie oznaczało [przerwa w obradach Senatu do środy], że niezbędne będzie zwołanie Sejmu w piątek, żeby przede wszystkim tę ustawę o pracy w najbliższą niedzielę wprowadzić w życie – stwierdził Ryszard Terlecki na briefingu prasowym w Sejmie. – Zakończymy dziś obrady Sejmu, a podejmiemy je na nowo najprawdopodobniej w piątek – poinformował wicemarszałek Sejmu. Chodzi przede wszystkim o przyjęcie wspomnianych przepisów dot. niedzieli handlowej 6 grudnia.

Fot. Polsat News