PMM z samorządem lekarskim. W poniedziałek o 10:30 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządem lekarskim w formie wideokonferencji.

Posiedzenie Sejmu. Jedyne w tym miesiącu posiedzenie Sejmu – które miało odbyć się dwa tygodnie temu – rozpocznie się w środę i potrwa do czwartku. Jest prawdopodobne, że w jego trakcie posłowie przyjmą ustawę pomocową dla firm, których działalność została ograniczona w skutek drugiej fali pandemii.

Wybór RPO. W trakcie wspomnianego posiedzenia Sejmu ma dojść do głosowania nad wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Jedyną kandydatką zgłoszoną na to stanowisko jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz – która była już zgłoszona w pierwszym terminie, ale nie została wybrana.

PAD na Litwie. We wtorek i środę prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą wizytę w Republice Litewskiej. Dokładny plan wizyty nie jest jeszcze znany.

Wideokonferencja Rady Europejskiej. W czwartek odbędzie się wideospotkanie członków RE. Tematem spotkania będzie reakcja UE na pandemię COVID-19. Jest to kontynuacja wideokonferencji, która odbyła się 29 października, podczas której przywódcy UE podkreślili potrzebę wzmocnienia wspólnych wysiłków w walce z pandemią i skupili się na testowaniu i śledzeniu oraz szczepionkach.

Fot. Sejm