Nadchodzący tydzień w polityce to przede wszystkim dalszy ciąg rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu i umowy koalicyjnej, a także wizyta w Polsce Swiatłany Cichanouskiej oraz posiedzenie Senatu czy aktualizacja ratingu Polski przez Moody’s.

*****

Rozmowy koalicyjne w Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek odbędą się kolejne rozmowy liderów PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski, dotyczące rekonstrukcji rządu oraz nowej umowy koalicyjnej. – Trwają rozmowy, za parę dni, wszystko na to wskazuje, zostaną sfinalizowane i będziemy ten okręt o nazwie Polska starali się bezpiecznie prowadzić – mówił Joachim Brudziński w Polsat News.

PAD na konferencji Giełd Trójmorza. W poniedziałek w Krakowie prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Konferencji Giełd Trójmorza. Na 11:00 zaplanowano udział w panelu pt. “Wyzwania rynków kapitałowych Trójmorza i znaczenie współpracy regionalnej”, a na 12:40 – oświadczenie PAD.

Wizyta Cichanouskiej w Polsce. W środę w Kancelarii Premiera dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Ponadto w planie jest spotkanie z Białorusinami w Warszawie.

Koniec kadencji Bodnara. W środę kończy się pięcioletnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Parlament nie wybrał jednak nowego RPO, a zgodnie z prawem, dotychczasowy rzecznik pełni swoje obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego rzecznika.

Posiedzenie Senatu. W czwartek rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Senatu. W porządku obrad tzw. nowelizacja ustawy COVID-owej – w praktyce jest to tarcza antykryzysowa dla turystyki – oraz tzw. ustawa reprywatyzacyjna czy informacja ministra zdrowia na temat dostępności do świadczeń zdrowotnych w okresie epidemii koronawirusa jak również przedstawienie strategii działań w ochronie zdrowia w okresie jesienno-zimowym.

Aktualizacja ratingu przez Moody’s. Na piątek zaplanowano przegląd ratingu Polski przez Moody’s – jedną z trzech największych agencji ratingowych.

Fot. Senat