Posiedzenie Senatu. We wtorek o 15:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Senatu, które pierwotnie było zaplanowane na ubiegły tydzień. W porządku obrad m.in. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu czy ustawa o wsparciu rynku ubezpieczeń należności handlowych w związku z przeciwdziałaniem skutkom gospodarczym COVID-19.

Posiedzenie Sejmu. W piątek o 10:00 rozpocznie się jednodniowe posiedzenie Sejmu, które pierwotnie miało odbyć się w ubiegły piątek. W porządku obrad m.in. I czytanie rządowego projektu ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich czy głosowanie nad tzw. ustawą reprywatyzacyjną. Sejm ma zająć się także podatkiem cukrowym – w sumie chodzi o dwie ustawy, „bazową” i zmieniającą vacatio legis.

Pompeo w Polsce. W sobotę sekretarz stanu USA Mike Pompeo weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej. W planie są także spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Ponadto Pompeo oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpiszą umowę o współpracy wojskowej.

Plan PAD. Jak słyszymy od współpracowników prezydenta Dudy, na piątek – z okazji Święta Wojska Polskiego – planowane są nominacje generalskie, następnie udział w otwarciu muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a wieczorem apel pamięci na Powązkach. Z kolei na sobotę planowana jest msza, wspomniane podpisanie umowy między Polską a USA oraz uroczysta zmiana wart.

Fot. Sejm