Spoty telewizyjne i działania internetowe pojawią się w najnowszej akcji Koalicji Obywatelskiej. Dzień przed decydującym sejmowym starciem o zmiany w sposobie głosowania i w cieniu wewnętrznego konfliktu obozu rządzącego, opublikowany zostanł pierwszy spot z cyklu #lusterkoDudy. W spocie widać prezydenta jadącego limuzyna a w jej lusterku rodzinę w maseczkach pozostawioną samą sobie pośród opadającego wyborczego confetti i okrzyków „Andrzej Duda”.

– Powiedzmy dziś wszyscy: dość! Dość już polityki uprawianej kosztem zdrowia i życia ludzi. Wszyscy dziś zdają egzamin: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy sklepów, aptek, nauczyciele, dziennikarze, kierowcy, listonosze. Wszyscy – tylko nie władza, nie politycy PiS. Wybór jest prosty: albo jesteśmy po stronie życia i zdrowia ludzi, albo po stronie władzy, która prze do wyborów, bo życie i zdrowie ma za nic – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska w przesłaniu, które przed oficjalną publikacją widziała 300POLITYKA.

– Wybory muszą się odbyć i ja w nich wystartuję, lecz w bezpiecznym dla wszystkich terminie, nie w wygodnym wyłącznie dla władzy. Dziś jestem po stronie ludzi, taki jest mój obowiązek jako kandydatki na urząd Prezydenta RP – mówi Kidawa.

Kidawa tłumaczy swoją decyzję o bojkocie majowego terminu wyborów: „Nie rezygnuję, lecz walczę dziś o coś o wiele ważniejszego – o bezpieczeństwo Was wszystkich. Wybory nie mogą odbyć się 10 maja! Przyzwoitość i troska o ludzi nie może przegrać z politycznym oszustwem i cynizmem. Wybór należy do nas.”