– Wystarczy, że każdy z dwóch milionów Polek i Polaków wpłaci na kampanię po 5 zł i już mamy kampanię. Odzyskujemy sprawczość i sami robimy Polskę jako chcemy! 10 milionów i sfinansowana kampania. Limit jest koło 18 milionów, ale to zobaczymy w praniu – mówił Szymon Hołownia w FB live w piątkowy wieczór odpowiadając na pytania wyborców. Rozmowa z kandydatem gromadziła średnio po 3,5 tysiąca oglądających i trwała równo godzinę.

Kandydat zapraszał do wolontariatu: – Tego nie zrobimy bez was – mówił.

Hołownia zapowiedział otwarcie „biur poselskich plus” prezydenta testowo w 6 ośrodkach po wygranych wyborach.

Zaanonsował też swoją aktywność na najbliższe dni:

9 stycznia Łódź o godz.  19

10 stycznia Bielsko Biała

11 stycznia Sosnowiec, Kraków, Kielce.

Zapowiedział też, że jeszcze nie wie „w jak otwartej formule”, ale będzie w Gdańsku podczas finału WOŚP – w rocznicę zamordowania Pawła Adamowicza.

Mówił o byłych ministrach, generałach i ambasadorach, którzy stanowią jego zaplecze. Dodawał, że po raz pierwszy, żadna partia nie będzie prezydentowi meblowała kancelarii.

Na pytanie o myśliwych, odpowiadał z dystansem, choć zastrzegł, że polowania nie są w Polsce nielegalne a on sam ma w swoim najbliższym otoczeniu osobę, która aktywnie poluje i to nie stanowi przeszkody do współpracy, choć sam się dystansował od myśliwych.

Pytany o Donalda Tuska, mówił, że ostatni raz spotkał się z nim w Afryce gdy tamten był jeszcze premierem.