Wręczenie parlamentarzystom zaświadczeń o wyborze. W czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze. Z kolei dzień później, w piątek zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie. O terminach wręczenia zaświadczeń poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Posiedzenia klubów PO i PiS i zarządu SLD. – Początek z cyklu spotkań. Jesteśmy umówieni całym klubem z liderami innych stronnictw, innych partii politycznych, którzy będą tworzyć zespół senatorów opozycji. To musi być kalendarz spotkań, ustaleń. To wymaga czasu. Duży klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej w czwartek po południu – posłów i senatorów. Takie spotkanie przygotowujemy – mówił w rozmowie z dziennikarzami przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. W nadchodzącym tygodniu ma odbyć się także posiedzenie klubu PiS – najpewniej w czwartek. Także w czwartek odbędzie się posiedzenie zarządu SLD.

PAD na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. We wtorek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w województwach lubelskim i podkarpackim. O 16:30 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego, a o 18:30 – spotkanie z mieszkańcami powiatu niżańskiego.

Fot. Sejm