Dalszy ciąg kampanii. W najbliższym tygodniu liderzy PiS-u będą kontynuować objazd po kraju – tak samo kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. W poniedziałek Małgorzata Kidawa-Błońska będzie przebywać w województwie zachodniopomorskim. O 9:30 w Dębnie odwiedzi Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną, a o 11:15 – Zakład Aktywności Społecznej w Gryfinie. O 12:45 spotka się z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, a o 13:30 odbędzie się briefing prasowy. Następnie, o 14:00 weźmie udział w 70-leciu Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, a o 17:30 odwiedzi Dom Seniora w Stargardzie. Z kolei Lewicobus z liderami Lewicy w poniedziałek będzie w Białymstoku i Siedlcach. Kolejne dni to m.in. Radom, Kielce, Kraków, Wrocław czy Wałbrzych. Na sobotę w Gdańsku planowana jest kolejna konwencja.

Posiedzenie KRS. W najbliższym tygodniu ma odbyć się posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, która zajmie się m.in. sprawą sędziego Dudzicza. – Posiedzenie Rady już jest zwołane na poniedziałek. Zapewniam, że w poniedziałek na pewno prezydium podejmie stosowne kroki. Na pewno również ja zainicjuję taką dyskusję – zapowiedział Maciej Mitera w rozmowie z TVN24.

Rada ds. ogólnych o praworządności w Polsce. W poniedziałek odbędzie się posiedzenie unijnej rady ds. ogólnych, która m.in. podsumuje stan prac nad wieloletnimi ramami finansowymi 2021–2027. W punkcie “sprawy różne” Komisja przedstawi ministrom najnowsze informacje na temat sytuacji w zakresie praworządności w Polsce.

PAD w Lubelskim. W środę prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w województwie lubelskim, gdzie o 14:45 weźmie udział w XX Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich w Lublinie. Z kolei o 17:00 złoży wieńce na grobie por. Leona Taraszkiewicza “Jastrzębia”, przed pomnikiem poświęconym “żołnierzom Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza poległym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w 1939 r.” oraz przed pomnikiem poświęconym “polskim oficerom i policjantom pochodzącym z Włodawy i okolic, zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze w 1940 r.”. Z kolei na 17:15 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami powiatu włodawskiego.

PAD na debacie generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W weekend prezydent Andrzej Duda rozpoczyna kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych – do połowy przyszłego tygodnia – podczas której weźmie udział w debacie generalnej 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Fot. Sejm