Nadchodzący tydzień w polityce to przede wszystkim dalszy ciąg kampanii parlamentarnej. Jak słyszymy, w planie jest kontynuacja trasy PiSbusa z premierem Morawieckim – w grę wchodzą różne terminy, być może wtorek i/lub piątek. Można się także spodziewać kolejnych regionalnych konwencji.

Objazd po Polsce ma kontynuować – po weekendowej inauguracji – także Małgorzata Kidawa-Błońska. We wtorek planowany jest wyjazd do Radomia i okolic. Ponadto w piątek liderzy Lewicy wyruszają w objazd po kraju specjalnym busem.

Nadchodzący tydzień to także ostatnie w tej kadencji planowane posiedzenie Sejmu. Posłowie na Wiejskiej zjadą się na 3 dni, w planie jest m.in. rozpatrzenia sprawozdania komisji śledczej ds. Amber Gold. Z kolei w piątek w PKW odbędzie się losowanie numerów list.

*****

Plan PAD. W poniedziałek w Krakowie prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Sesji Inauguracyjnej IV Polskiego Kongresu Mechaniki oraz XXIII Międzynarodowej Konferencji Metod Komputerowych Mechaniki. We wtorek PAD weźmie udział w konferencji “Centrum Zdrowia 75+. Zdążyć przed demograficznym tsunami”. Z kolei w niedzielę Para Prezydencka weźmie udział udział w Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Ostatnie posiedzenie Sejmu. W środę rozpocznie się trzydniowe, ostatnie w tej kadencji posiedzenie Sejmu (chociaż pojawiają się informacje o możliwym dodatkowym posiedzeniu). Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, posłowie wysłuchają wtedy sprawozdania komisji śledczej ds. Amber Gold. Zgodnie z wstępnym harmonogramem, rozpatrzenie tego punktu zaplanowano na czwartek na 14:30. Jednocześnie w porządku obrad nie ma punktu dot. wniosku PO-KO o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, ale ten może zostać jeszcze dopisany przed posiedzeniem.

Wizyta prezydenta Łotwy. W środę oficjalną wizytę w Polsce złoży prezydent Łotwy Egils Levits. Dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że w planie jest spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Start busa Lewicy. Bus z liderami Lewicy wyruszy w trasę w piątek rano, o 8:00. Tego dnia w planie jest przyjazd do Łodzi (o 11:00) i Sieradza (o 15:30), a następnie do Poznania, gdzie w sobotę odbędzie się pierwsza z konwencji regionalnych. Busem będą podróżować Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty oraz Adrian Zandberg.

Losowanie numerów list w PKW. W piątek w Państwowej Komisji Wyborczej odbędzie się losowanie numerów list – zgodnie z kalendarzem wyborczym, to ostatni możliwy termin. Z kolei do 18 września, czyli kolejnej środy ma nastąpić losowanie numerów list kandydatów bez jednolitych numerów ogólnokrajowych przez Okręgowe Komisje Wyborcze.

Fot. Sejm