W sobotę przed południem Jarosław Kaczyński przedstawi 41 jedynek list zjednoczonej prawicy – dowiaduje się 300POLITYKA. PiS ma plan jak pokazać, że cały czas jest o kilka kroków przed pogrążoną w niezrozumiałym dla wyborców chaosie opozycją. Mamy poznać okręg wyborczy, w którym startuje premier oraz zapowiedź startu części ministrów, którzy dotąd nie pojawiali się w parlamentarnych przymiarkach. 

W tym tygodniu kilkukrotnie zbierało się ścisłe kierownictwo PiS. Propozycję podziału jedynek zatwierdziło w środę prezydium Komitetu Politycznego, a kolejnego dnia została przedyskutowana z koalicjantami PiS. Politycy, z którymi rozmawialiśmy, podkreślają szczelność obiegu informacji, jaką udało się zachować przy procesie, o którym wiedziało kilkadziesiąt osób, co ma dowodzić dyscypliny politycznej machiny PiS.

Sztab PiS zbiera się od kilku tygodni codziennie rano na Nowogrodzkiej, coraz częściej z osobistym udziałem prezesa PiS i premiera.

Sztabowcy PiS starannie przygotowali się do konwencji programowej KO. – Nawet może lepiej niż sami organizatorzy – mówi jeden z polityków PiS o serwisie internetowym  „Prawdziwe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej”, pod adresem forumprogramoweko.pl. – Prawda o ich planach kryje się w wypowiedziach polityków opozycji – mówi Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. 

W głównym dniu konwencji programowej KO PiS, oprócz promowania serwisu zbudowanego wokół najbardziej niefortunnych wypowiedzi polityków opozycji, zamierza wypuścić trzy spoty internetowe. W sobotę uderzy prezentacją 41 sejmowych jedynek, które w mediach nieuchronnie zostaną zestawione ze znakami zapytania po stronie politycznej konfiguracji opozycji.