Premier Morawiecki dosiada się do świątecznego stołu Polaków, przy którym rodzina je wielkanocne śniadanie. To pomysł zaplecza Morawieckiego na świąteczne życzenia, które według intencji KPRM mają zapaść w pamięć wyborców i łączyć się z promocją “piątki”. Twórcy minutowego filmu chcą nawiązać do publicystycznego motywu, że przy świątecznych stołach “ucierają się” poglądy na tematy społeczne i pokazać jak statystyczna polska rodzina zyska na wprowadzonej właśnie społecznej “piątce”. 300POLITYKA publikuje wideo jako pierwsza.

“W czasie Świąt, dorośli zawsze rozmawiają o ważnych sprawach, dziadkowie cieszą się, że oboje już w maju dostaną trzynastą emeryturę. Może kupią mi jakiś fajny prezent. Na pewno będą nas częściej odwiedzać, bo znowu będzie jeździł autobus. Rodzice kupią nowe meble do naszego pokoju, bo od lipca będzie 500 zł. na każde dziecko. Nasza kuzynka Ania cieszy się, że poszła do pracy a już niedługo nie będzie płacić podatku, bo nie ma 26 lat, tak jak ja!” – mówi dziewczynka, która jest narratorem w filmie z premierem.

Klip KPRM ma być promowany w internecie i telewizji intensywniej i w bardziej przemyślany sposób niż tego typu życzenia w przeszłości – słyszymy od naszych rozmówców, którzy udostępnili wideo 300POLITYCE. Widać, że forma życzeń jest odstąpieniem od rytualnej sztampy i ma przyciągnąć uwagę. – W dodatku starannie przygotowane wideo-przesłanie z udziałem premiera ma pokazać, że obóz rządzący poważnie traktuje nadchodzący cykl wyborczy i narzucając tempo nie daje opozycji okazji do odpowiedzi – słyszymy od współpracownika premiera.