Rada Warszawskiej SLD chce odwołania Włodzimierza Czarzastego z funkcji przewodniczącego Sojuszu. Informację potwierdził Sebastian Wierzbicki – przewodniczący stołecznej rady partii.

W opinii polityków pełną odpowiedzialność za wynik wyborczy ponosi Czarzasty, dlatego członkowie chcą, „aby wziął za swoje decyzje odpowiedzialność i zrezygnował z funkcji”. Dalej w uchwale zapisano żądanie zwołania konwencji SLD w celu określenia kierunków działań i zarządzeniu wyborów nowego przewodniczącego.

Działacze Sojuszu podjęli w sumie 4 uchwały. W kolejnych opowiadają się „za szerokim porozumieniem wyborczym„, w skład którego weszłyby wszystkie proeuropejskie ugrupowania, oraz za szeroką koalicją prodemokratyczną w wyborach parlamentarnych.

Ostatnia uchwała dotyczy samego wyniku głosowania samorządowego w Warszawie. Politycy uważają, że zły rezultat jest wynikiem braku zgody Czarzastego na wspólny start w ramach KO. „Decyzja o wspólnym starcie w wyborach nie oznaczałaby utraty naszej tożsamości” – dodają.

Działacze przyjęli uchwały w trybie obiegowym. Treść wszystkich widziała 300POLITYKA.