Zderzenie świata wartości i układów – to przekaz nowego klipu Patryka Jakiego, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza. – Najbliższe wybory to zderzenie świata wartości i układów. Pokażmy, że my ludzie, którzy kiedyś mieli zacząć i skończyć pod blokiem, dziś podnoszą głowy i mówią: niech zwycięża uczciwa Warszawa – mówi kandydat na prezydenta Warszawy w klipie.

Sztabowcy Jakiego chcą najprawdopodobniej odwołać się do osób z rodzin mniej uprzywilejowanych społecznie, którzy dotąd nie chodzili na wybory, bo nikt „nie mówił ich głosem”.

Urodziłem się na tym blokowisku. Nie miałem arystokratycznych korzeni ani zagranicznych stypendiów. Miałem tak, jak większość z was, zginąć gdzieś w masie, nie znaczyć nic, nie mieć na nic wpływu. Gdy mój konkurent jeździł na narty do bogatych Stanów, ja dorabiałem, roznosząc ulotki i zbierając na studia. Kiedy walczyłem o przywrócenie godności ludziom, on zatrudniali żony w ratuszu i potem udawali, że nic nie słyszą o tragediach ludzi, powstańców wyrzucanych do piwnic. Kiedy pomagałem potrzebującym, oni ze swoimi kolegami, celebrytami nabijali się z rozstrzeliwanych bohaterów – mówi Jaki. W spocie wykorzystano wpisy Rafała Trzaskowskiego, zdjęcie z jego Instagramu czy publikacje medialne.