Kampania samorządowa. W poniedziałek o 11:00 odbędzie się spotkanie Rafała Trzaskowskiego z internautami. Kandydat na prezydenta Warszawy podczas rozmowy na żywo będzie odpowiadał na pytania mieszkańców Warszawy. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, w sobotę Patryk Jaki rozpoczyna akcję #JAKILIVE. W sobotę, przez 2 godziny, każdy będzie mógł połączyć się z kandydatem PiS – za pośrednictwem rozmowy video – i zadać pytania. W środę i czwartek będzie kontynuowana akcja #PrezydentJaki #PierwszeDecyzje – czyli podpisywanie zobowiązań, które zostaną zrealizowane w pierwszym tygodniu urzędowania. Na niedzielę sztab Jakiego zapowiada event z “bardzo ważną propozycją dla Warszawy”.

Raport dot. reprywatyzacji. W poniedziałek o 9:30 w Ministerstwie Sprawiedliwości odbędzie się konferencja prasowa na której zostanie zaprezentowany raport przedstawiający straty, które poniosła Warszawa i jej mieszkańcy w wyniku procesu reprywatyzacji. Jego przedstawienie zapowiadał niedawno Patryk Jaki. Jak twierdzą jego sztabowcy, to będzie temat na kilka dni.

Komisja o Funduszu Dróg Samorządowych. We wtorek o 11:00 zbiorą się dwie sejmowe komisje, by rozpatrzyć rządowy projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – to jedna z flagowych zapowiedzi premiera Morawieckiego. II czytanie – według wstępnego harmonogramu, który widziała 300POLITYKA, ma odbyć się na kolejnym posiedzeniu Sejmu, 23 października.

Posiedzenie KRS. We wtorek – na czterodniowym posiedzeniu – zbierze się Krajowa Rada Sądownictwa. Kolejne posiedzenie zaplanowano na kolejny tydzień.

Spotkanie autorskie Sienkiewicza. We wtorek o 18:30 w Fundacji Centrum Prasowe dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Bartłomiejem Sienkiewiczem, które poprowadzi Ewa Łętowska. W księgarniach właśnie ukazała się nowa książka byłego szefa MSWiA, o której pisaliśmy na 300POLITYCE.

PAD w Szwajcarii. W poniedziałek i wtorek prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złoży wizytę w Szwajcarii, gdzie w Lucernie weźmie udział w ceremonii upamiętniającej Konstantego Rokickiego – polskiego konsula, który w czasie II wojny światowej ratował Żydów. Prezydent wygłosi także na Uniwersytecie w Zurychu wykład zorganizowany przez Europa Institut w ramach dorocznego Wykładu Churchillowskiego. Para Prezydencka uda się również do Genewy, gdzie weźmie udział w uroczystym koncercie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z kolei w czwartek i piątek PAD weźmie udział w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji.

Aktualizacja ratingu. Na piątek ostatnie tegoroczne przeglądy ratingu Polski zaplanowały agencje Fitch i S&P. Będą to ostatnie aktualizacje ratingu w tym roku.

Debata warszawskich kandydatów. W piątek o 20:30 odbędzie się debata kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Warszawy. Dyskusja potrwa 90 minut, odbędzie się w siedzibie TVP, ale zrealizują ją wspólnie TVN, TVP i Polsat. Poprowadzą ją Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki.

Konwencja SLD z Kwaśniewskim, Belką i Cimoszewiczem. W niedzielę o 11:00 w Warszawie odbędzie się konwencja SLD Lewica Razem. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, wezmą niej w udział m.in. Aleksander Kwaśniewski, Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz.

Fot. 300POLITYKA