Przypomnijmy sobie, co Platforma Obywatelska obiecywała nam w sprawie dróg – mówi lektor w nowym klipie PiS, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza. Partia rządząca w ten sposób szybko reaguje na orzeczenie sądu oraz sprostowanie premiera i przechodzi do kontrofensywy, przypominając archiwalne wypowiedzi polityków Platformy nt. dróg.

W spocie wykorzystano wypowiedź Donalda Tuska z expose nt. dróg oraz Sławomira Nowaka o tym, że na Euro 2012 nie wszystko udało się osiągnąć, ale nie drogi grają na mistrzostwach. – Jak zwykle nie dotrzymali słowa. Pamiętacie to? – pyta lektor, przypominając słowa Jacka Rostowskiego o tym, że „pieniędzy nie ma i nie będzie”.

My dotrzymujemy słowa. Rzeczy, które dla PO są niemożliwe, my robimy. Dlatego przez półtora roku przeznaczamy na drogi lokalne 6,5 mld zł. To większe środki na drogi lokalne niż PO przez 8 lat – podsumowuje lektor. Klip kończy popularny swego czasu w sieci z konferencji Grzegorza Schetyny, który po pytanie o największe sukcesy Platformy dłuższą chwilę milczy. Spot ma zostać wyemitowany po „Wiadomościach”.