„Patryka Jakiego znam i obserwuję jakieś 15 lat. I nie potrafiłbym w jego pokoleniu wskazać nikogo innego, kto umiałby łączyć głęboką osobistą przyzwoitość z bardzo rzadkim, prawdziwym talentem do polityki” – napisał Jan Rokita w krótkim, udzielającym poparcia tekście na ulotce, którą 300POLITYKA publikuje jako pierwsza.

„To Patryk Jaki wdraża europejskie standardy uczciwości w życiu publicznym” – napisał z kolei Jacek Saryusz-Wolski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, u którego jako asystent i doradca pracował Rafał Trzaskowski.

Na ulotce znajdziemy też m.in poparcie od Zofii Pileckiej. Na kolejnych stronach pojawia się zestawienie osiągnięć kandydata, o których mowa już była w jego spocie: programu pracy dla więźniów, ustawy zakazującej odbierania dzieci ze względu na biedę, zwiększenia ochrony nad zwierzętami.

Na kolejnej stronie życiorys i zestawienie porównawcze programu Jakiego i tego jak widzi program głównego kontrkandydata, w przypadku metra w rubryce kandydata PO wpisano „zmienia zdanie”.

Ulotka ma zostać przedstawiona w tym tygodniu.