Jak dowiaduje się 300POLITYKA, “18 dzielnic – jedna Warszawa” to nowy projekt Rafała Trzaskowskiego, który został zaplanowany do końca kampanii wyborczej. Nasi rozmówcy tłumaczą, że koncentruje się on na kolejnych dzielnicach, a po tygodniu programowym, kiedy kandydat prezentował rozwiązania dla takich problemów jak smog czy bezpieczeństwo warszawiaków, przyszedł czas na kolejne aktywności. 

W poniedziałek o 20:00 w Ursusie rozpocznie się pierwszy w tej kampanii znany z kampanii amerykańskich tzw. „town hall meeting” czyli spotkanie, w którym formuła jest luźniejsza, gdzie kandydat otoczony przez ludzi może swobodnie dyskutować z tymi, którzy mają do niego pytania. W ostatnich dniach Trzaskowski był powszechnie krytykowany za małą aktywność – teraz, za sprawą m.in. nowej akcji, ma się to zmienić. Tym samym (pre)kampania wchodzi w nowy etap – wysokie tempo aktywności na ten tydzień ma zaplanowane także Patryk Jaki.

Jak mówi Trzaskowski w rozmowie z 300: – Prezydent odpowiada za bardzo ważne, codziennie sprawy blisko dwóch milionów warszawiaków. Warszawa liczy 18 dzielnic, ale to ciągle jedna Warszawa. Musimy wyrównywać różnice, a jednocześnie pamiętać o różnorodności. Od prezydenta zależy, to jak dojedziemy do pracy, gdzie poślemy dziecko do żłobka, przedszkola czy szkoły.

– Warszawa potrzebuje poważnego podejścia, nie akcji PR-owych. Miasto to skomplikowany organizm, stolica naszego kraju. Nie wystarczy poświęcić 20 minut dla kamer telewizyjnych i pozowania do zdjęć. Będę prezydentem Warszawy, który będzie poważnie podchodził do swoich obowiązków. Prezydentem któremu Warszawiacy będą mogli zaufać – dodaje kandydat KO na prezydenta Warszawy.