300POLITYKA dotarła do sondażu pracowni IBRiS, który został przeprowadzony w poniedziałek. Pokazuje on utrzymanie deklarowanego poparcia dla PiS na dotychczasowym poziomie i wzrost notowań PO po weekendzie z wystąpieniami Radosława Sikorskiego o Elżbiety Bieńkowskiej na Radzie Krajowej tej partii o 3 punkty.

Najświeższy, bo przeprowadzony dobę temu sondaż nie potwierdza, by gorąca debata wokół ustawy o IPN i po wydarzeniach w Monachium miały wpływ na notowania partii rządzącej.

Badanie pokazuje spadek notowań Nowoczesnej o 2 punkty – pod próg i wzrost PSL także o 2 aż do 7%. SLD w tym badaniu ma 8% a Razem 4%.

Badania zostało zrealizowane 26 lutego 2018 na próbie 1100 dorosłych mieszkańców Polski (wskaźnik ufności 0,95), deklarowana frekwencja wyborcza wyniosła 67%.  W badaniu wzrosła deklarowana frekwencja o 4 pp.

WYJAŚNIENIE:
W poprzednim wykresie, który prezentujemy poniżej, program zaokrąglił wprowadzone dane, co dało wynik 101%. Błąd został naprawiony i teraz wyżej prezentujemy precyzyjnie przedstawione dane sondażowe. Wykres poniższy wprowadzał w błąd, w niewielkim stopniu, nie wypaczając prawdziwości danych, ale jednak stanowił błąd, za co przepraszamy.