Poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas rozstaje się z Nowoczesną – dowiaduje się 300POLITYKA. Poniżej treść wspólnego oświadczenia jego i Ryszarda Petru.

„Po wewnętrznej dyskusji przeprowadzonej między Ryszardem Petru a Zbigniewem  Gryglasem doszliśmy do wniosku, że istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Posła Zbigniewa Gryglasa a linią programową N. Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa,  kwestie światopoglądowe.

Spójność ideowa jest ważna dla każdej partii i dla każdej osoby, nie ma sensu jej w jakiś sposób naginać.

Dlatego postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą. Zbigniew Gryglas  przestanie być członkiem partii Nowoczesna i klubu poselskiego N. 

Dziękujemy Zbyszkowi za dwa wspólne lata, zaangażowanie i pracowitość, a także lojalność. Życzymy powodzenia w pracy dla naszej wspólnej Polski i jesteśmy przekonani, że zawsze będziemy patrzeć na siebie życzliwie.

Wierzymy, że nadal będziemy współpracować w obszarach wymagających wspólnych działań szczególnie tam, gdzie wymagać tego będzie Polska Racja Stanu”

Pod koniec września Nowoczesna udzieliła nagany Gryglasowi za opaskę Narodowych Sił Zbrojnych, z którą wystąpił na sejmowej mównicy. Parlamentarzysta w mediach mówił też, że „jest w stanie rozmawiać o związkach partnerskich jedynie w odniesieniu do par heteroseksualnych”.

Fot. Facebook Zbigniewa Gryglasa